İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 EYLÜL 2021, ÇARŞAMBA   

29

YENİ GÜNDEM EKLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.06.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 22.06.2020 12:00:34  Yayınlayan Birim: TEKİRDAĞ ŞUBE  
 

 

İnşaat Mühendisliği eğitiminde yaşanan sorunlara dair Odamızın ve Şubelerimizin bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu eğitim sempozyumlarının, çalıştayların sonuç raporları, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan`ları ile yapılan değerlendirmeler ilgili kurumlarca dikkate alınmamış, gerçekleştirilen görüşmelerde istenilen sonuç alınamamıştır.

ÖSYM tarafından oluşturulan 2020-YKS Sınav Kitapçığındaki Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Öğretmenlik, Diş Hekimliği, Eczacılık Programlarına Başvurabilmek İçin En Düşük Başarı Sırası tablosunda (Tablo_1G) mesleğimiz olan İnşaat Mühendisliği programlarına yerleştirme işlemlerinde başarı sıralamasının en düşük 300.000 olarak belirlendiği görülmektedir. 

Bu nedenle acilen yeni eğitim döneminde İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim alınabilmesi için asgari başarı sırasının 50.000 olarak değiştirilmesi ve yeterli akademisyen kadrosu ve imkânları olmayan bölümlerin kapatılması ve kontenjanların azaltılması amacıyla bir imza kampanyası başlatılmıştır. Üyelerimizi kampanyamıza katılmaya ve mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz.

İMO Tekirdağ Şubesi

Yönetim Kurulu

İMZA İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ!Okunma Sayısı: 51

Tekirdağ Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.