BARET TAKMA ETKİNLİĞİNDE ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

Çorlu Mühendislik Fakültesi genç İMO ve İnşaat Mühendisliği Topluluğunun Mesleğe İlk Adım ve Baret Takma Etkinliğinde Çorlu Mühendislik Fakültesinde Öğrencilerimizle Bir Araya Geldik.

Eklenme Tarihi: 11/12/2021

Tekirdağ Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Aykut Akdağ , Yönetim , Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Cafer Çetin , Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Kurt, Çorlu Temsilcimiz Engin Beyazyıldız İle Çorlu Mühendislik Fakültesi Genç İMO ve İnşaat Mühendisliği Topluluğunun Mesleğe İlk Adım ve Baret Takma Etkinliğinde Çorlu Mühendislik Fakültesinde Öğrencilerimizle Bir Araya Gelmişlerdir. Yönetim Kurulu Başkanımız Aykut AKDAĞ Öğrencilere İnşaat Mühendisleri Odası Hakkında Bilgi Vermiş ve Öğrencilerde Tavsiyelerde Bulunmuştur. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cafer Çetin ve Mehmet Kurt İse Mesleğe Dair Tecrübelerini Aktarmışlardır. Ardından Öğrencilerimize Baretleri Hediye Edilmiştir. 

Başkanımızın Konuşması;

‘Değerli Bölüm Başkanımız Değerli Hocalarımız, Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri, Kıymetli Misafirler ve Öğrenci Arkadaşlarım Sizleri Sevgi ile Selamlıyorum,

Öncelikle Sizlere Odamızdan Biraz Bahsetmek İsterim. Odamız 19 Aralık 1954 yılında Kurulmuş ve Elazığ, İstanbul, İzmir Olmak Üzere 3 Şube ile 4748 üyeye hizmet vermeye başlamıştır.

Bu Gün İse 26 Şube ve 116 Temsilcilik ile 153620 üyesine hizmet vermektedir.

İnşaat Mühendisleri Odasının Amacı ise Kamunun ve Ülkenin Yararları, Mesleğin Gelişmesi, Meslek Mensuplarının Şeref ve Onur, Yetki ve Çıkarlarını Korumak Bakımından Gerekli Görülen Tüm Çalışmalarda Bulunmaktır.

Değerli Öğrenci Arkadaşlarım Sizlerde Bu gün Baret Etkinliği ile Mesleğimize İlk Adımı Atmış Bulunmaktasınız, Mezun Mlduktan Sonra İse Hayatınızı Mesleğimiz İle İcra Edecek İnşaat Mühendisliği Yaşam Tarzınız Olacaktır. 

Mesleğimiz Toplumun Her Kademesindeki Kişi ve Kurumları Doğrudan Etkilemekte ve Bu Mesleğin İcracısı Olan Bizlere Önemli Sorumluluklar Yüklemektedir. Toplumsal Yarar, Etik Anlayış, Erdemli Davranış Vazgeçilmezimiz Olmak Zorundadır. İnsanların Can ve Mal Güvenliğini Birebir İlgilendiren Bir Disiplinin Unsurları Olan İnşaat Mühendislerine Büyük Sorumluluk Düştüğünün Farkında Olarak, En Önemli Şeyin İyi Bir İnsan Olmak Olduğunu Da Unutmamalıyız. İyi Bir Mühendis Olmak Yetmez İYİ BİR İNSAN, İYİ BİR MÜHENDİS OLMALIYIZ.

İYİ Bir Mühendis Olmak İçin İse Hayat Boyu Eğitim ve Öğretimden Hiçbir Zaman Vazgeçmemeliyiz. Mesleğimize Son 10 Yıldır Her Yıl Yaklaşık Olarak 10 Bin Yeni Mezun Adım Atmaktadır. Bu Yüzden Kişisel Gelişiminiz Sizleri Meslektaşlarınız Arasında Öne Geçirecektir. İşte Bu Sebeple En Az Bir Yabancı Dil Öğrenmek, Mesleğimiz İçinde Hangi Alanda Çalışacaksanız Yüksek Lisansa Devam Ederek Uzmanlaşmanız ve İlave Bir Lisans Programı Da Okuyarak (İktisat Olabilir) Kendinizi Geliştirmeniz Çok Önemlidir.

Ayrıca İnşaat Mühendisleri Odasının Görev ve Sorumlulukları Arasında Meslektaşlarının Haklarını Korumanın Yanı Sıra Meslektaşlarının Kişisel Gelişimlerine de Katkı Sağlamakta Vardır.

Bu Amaçla Odamız Bir Çok Çevrimiçi Seminer ve Yüz Yüze Eğitimler Gerçekleştirmektedir. Öğrencilerimize STAJ imkanı Sunmakta,   4. Sınıf Öğrencilerimize İse Proje Okuma Kursu Düzenlemektedir, Öğrencilik Hayatınız Boyunca da Teknik Gezilerde Yapılarak Yerinde Uygulama Örnekleri Gösterilmektedir.

İşte Bu Yüzden Mezun Olduktan Sonra Değil Mezun Olmadan Önce İnşaat Mühendisleri Odası İle Tanışmanız İse Çok Önemlidir.

Odamızın Kapısı Her Daim Siz Değerli Öğrencilerimize Açıktır.

Sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk ‘Ün Bir Sözünü Dile Getirerek Tamamlamak İsterim

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır."

Kendimizin ve Ülkemizin Refahı Ancak Çalışkan Olmakla Sağlanabilir. Çalışkan Olunuz.

Beni Dinlediğiniz İçin Teşekkür Ederim. ‘Diyerek Konuşmalarını Tamamlamıştır.

  • BARET TAKMA ETKİNLİĞİNDE ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK
  • BARET TAKMA ETKİNLİĞİNDE ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK
  • BARET TAKMA ETKİNLİĞİNDE ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK
  • BARET TAKMA ETKİNLİĞİNDE ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİKTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası